-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->

Kurz keramiky Oživení hlíny v roce 2018

Kurz keramiky Oživení hlíny v r.2018

Už je to tu zas, konec roku – tentokrát roku 2018. Uplynul jako voda. Celý rok jsme se pravidelně scházeli v úterky od 16:30 hodin a pilně pracovali. Nikdo nám neurčoval, co máme dělat. Na setkání jsme přišli s vlastní představou, návrhem, nebo obrázkem z internetu, co by se nám líbilo, co potřebujeme pro sebe, nebo jako dárek pro své blízké. Paní lektorka nám jen radila, jak na to, aby se dílo podařilo.

A také že ano, všechny výrobky jsou vyfoceny a některé uvedeny v galerii na tomto webu. Práce s hlínou je zábavná i napínavá, nikdo nikdy neví, jak to v peci vyjde…, a přesto, že by se mohlo lehce stát, že se něco nepovede,  
zatím jsme zklamání nezažili, jen radost. Radost při modelování, engobování, glazování, dekorování sklíčky ap., tak při prvním setkání  tvůrce se svým výrobkem při vyložení pece.

Na závěrečném setkání jsme doglazovali poslední dárečky určené pod stromeček a také si uspořádali oslavy, které byly provoněny vánočním cukrovím, domácím vínem, hořícími svíčkami na adventním věnci. Pro děti se hrálo špejlové divadélko, dvě představení  děti zahrály samy, jedno paní lektorka a rodiče si při tom pořídili na památku videový záznam.

Na závěr jsme si podali ruce s přáním hezkých svátků a dali příslib pokračování našich setkání v lednu 2019. 

Mgr. Eva Vojtelová – firma Dárky na přání

Závěr roku 2018 v keramickém kursu v duchu Špejlového divadélka a vůně vánočního cukroví

 

https://dareckynaprani.cz/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *