-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->

1. pec v roce 2019

Do nového roku 2019 jsme vyrazili trochu nesměle, ale nakonec se vyrobilo dostatečné množství keramiky, aby se pec zcela zaplnila a mohla zapnout-nejprve přežah na 950 st.C a po naglazování na 1080 st.C.

Přivítali jsme také nové zájemce o tvoření z hlíny – maminku Lucku a její dceru Elišku – bez nichž by si pec ještě teď odpočívala. Jako „greenhornky“ v keramice si počínaly již od prvních výrobků jako profesionálky a vytvořily pěkné věci, které potěší každého, kdo na ně pohlédne.

Stálice v našem kursu keramiky „Oživení hlíny“ maminka Peťka a její syn Jáchymek podali jako vždy standardní profesionální výkony. Maminka Peťa usiluje o stále vyšší level. Její nové dílo vyžaduje několik sezení a je tak velké, že zabere celou pec jen pro sebe – ale to bude překvapení až v příštím článku o pokladu 2. pece v tomto roce. Zatím se můžete pokochat ukázkou, co jsme „upekli“ teď:

Moje vnučka Peťulka (2. třída ZŠ) bohužel v úterky, kdy tvoříme, přijíždí ze školy až o půl šesté k večeru, ale kupodivu má energie dost na to, aby nás dohonila a také něco hezkého vytvořila:

…a na konec ukázky ještě Peťulky dýně. Těšte se na překvapení v již zmíněném příštím příspěvku – předvedení díla, které chystá maminka Peťa…bude to opravdu něco velikého… 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *